Psychosociale hulp na abortus
Een abortus kan een ingrijpende ervaring zijn. Ook als je zeker weet dat het de juiste keuze is. Gevoelens van verdriet, schuld, opluchting en verwarring zijn normaal. Dit kan invloed hebben op je dagelijks leven. Wij bieden gratis ondersteuning aan mensen die hulp nodig hebben bij het verwerken van een abortus. Deze zorg is voor iedereen uit de regio beschikbaar, of de abortus nu kort of lang geleden was.
Psychosociale problemen zijn problemen die gaan over hoe je je voelt en hoe je met andere mensen omgaat. Het gaat bijvoorbeeld om zorgen hebben, verdrietig zijn of je eenzaam voelen.
Wat houdt de ondersteuning in?
- 1 of meerdere gesprekken met een gespecialiseerde medewerker.
- Verwerking van emotionele en psychosociale gevolgen.
- Begeleiding op maat, afgestemd op jouw situatie.
- Gratis en zonder verwijzing.
Onze medewerkers zijn opgeleid in het bieden van psychosociale hulp na abortus en geregistreerd in het beroepsregister psychosociale hulp na abortus van Fiom.
De GGD is aangesloten bij het landelijke netwerk voor keuzehulp en nazorg bij abortus.
Voor wie is deze zorg?
Psychosociale ondersteuning is beschikbaar voor:
- Mensen die abortus hebben meegemaakt, recent of langer geleden.
- Mensen die klachten ervaren zoals somberheid, schuldgevoel of moeite met verwerking.
- Verwijzers die cliënten willen ondersteunen in hun herstelproces.
Contact en doorverwijzen
Wil je een afspraak maken met een van onze gespecialiseerde medewerkers? Neem dan contact op via nazorgabortus@ggdnog.nl of 088 44 33 000 (elke werkdag bereikbaar tussen 8.00 en 17.00 uur).
Professionals kunnen cliënten rechtstreeks doorverwijzen of contact opnemen voor overleg.
Samenwerking en netwerk
GGD NOG werkt samen met Fiom en andere ketenpartners om psychosociale hulp na abortus landelijk beschikbaar te maken. Deze samenwerking garandeert snelle toegang tot passende zorg, ook buiten onze regio. Meer informatie kun je vinden op fiom.nl.
Keuzehulp bij onbedoelde zwangerschap
Onbedoeld zwanger, wat nu? Als je te maken krijgt met een onbedoelde zwangerschap komt er veel op je af. Twijfels over wat je moet doen, zijn heel normaal. Het is belangrijk om goed over je keuze na te denken. De GGD kan jou ondersteunen bij het maken van een keuze.