Zaterdag 4 maart: HPV Awareness Day

Zaterdag 4 maart: HPV Awareness Day
Translate
×

Translate

Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.
02-03-2023

Zaterdag 4 maart is het HPV(humaan papillomavirus) Awareness Day. Het moment om stil te staan bij het Humaan papillomavirus (HPV) en de 6 soorten kanker die het kan veroorzaken. Zowel bij mannen als bij vrouwen. Gelukkig beschermt de HPV-vaccinatie hier goed tegen.

Brief kwijt, vergeten of nog niet aan gedacht? Je kan bij GGD Noord- en Oost-Gelderland langskomen op onze vaccinatielocaties zonder afspraak, ook deze zaterdag.

Apeldoorn
Vlijtseweg 106
Maandag, donderdag en zaterdag van 14:00 tot 19:30. 

Doetinchem
Havenstraat 138
Maandag en vrijdag van 14:00 tot 19:30 en zaterdag van 08:00 tot 19:30. 
Deze locatie sluit op zaterdag 18 maart.

Harderwijk
Zuiderbreedte 8
Dinsdag, donderdag en zaterdag van 14:00 tot 19:30.

Lichtenvoorde
Varsseveldseweg 8-12
Dinsdag en zaterdag van 14:00 tot 19:30

Zutphen
De Stoven 22
Donderdag en zaterdag van 14:00 tot 19:30. 

Wil je langskomen op een andere locatie? Op de website van Rijksoverheid is een overzicht waar de HPV-prik zonder afspraak gehaald kan worden. 

Kanker door een virus

HPV(humaan papillomavirus) kan zowel bij mannen als vrouwen tot kanker leiden. Het virus is bijzonder besmettelijk, 80% van de mensen loopt het op. Meestal verdwijnt het binnen twee jaar weer uit het lichaam, maar bij 10 tot 20% van de mensen gebeurt dit niet. Dan kan HPV cellen aantasten die vervolgens kanker kunnen ontwikkelen. Bij mannen is dat penis-, anus- of mond- en keelholtekanker. Bij vrouwen gaat het om baarmoederhalskanker, kanker aan de vagina, de schaamlippen of in de mond- en keelholte. Jaarlijks overlijden in Nederland ruim 400 mannen en vrouwen door HPV-kanker.

Voor alle vragen over HPV en de vaccinatie organiseert het RIVM op 3 maart een online chat via het RIVM-kanaal op Instagram.